+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Spotkanie autorskie

22.10.2020 17:00 wstęp wolny

Dodane 17-10-2020

Biblioteka Publiczna w Leśnej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem Markiem Krajewskim, które odbędzie się w Domu Kultury w Leśnej o godz. 17:00 w sali widowiskowej.

Po spotkaniu będzie można zakupić książki i zdobyć autograf pisarza.

Impreza organizowana jest z zachowaniem reżimu sanitarnego. Liczba miejsc ograniczona.

Marek Krajewski – pisarz, filolog klasyczny, miłośnik filozofii i logiki. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia. Krajewski jest także współautorem książek. Razem z innym pisarzem kryminalnym, Mariuszem Czubajem, napisał dwa kryminały współczesne: "Aleja samobójców" (2008) i "Róże cmentarne" (2009). Należą one do serii powieściowej, w której głównym bohaterem jest policjant z Gdańska, nadkomisarz Jarosław Pater, niepokorny typ, miłośnik jazzu i piłki nożnej, purysta językowy zamęczający otoczenie poprawianiem błędów w ich wypowiedziach. W roku 2019 z okazji 20-lecia swojej twórczości autor zaskoczył czytelników i wydał pierwszy thriller pt. ,,Mock. Golem”. Jest to powrót do cyklu o komisarzu-Eberhardzie Mocku. Najnowsza książka Marka Krajewskiego to kryminał szpiegowski „Pomocnik kata", obie książki są dostępne w Bibliotece Publicznej w Leśnej.

plakat spotkanie Krajewski.jpg

Polecamy również

mikołaj (1).jpg

Zapraszamy mieszkańców, w szczególności dzieci, na Rynek w Leśnej na godz. 15:30 na spotkanie z Mikołajem.

jarmark (2).jpg

Zapraszamy wystawców i mieszkańców do uczestnictwa w dniu 11 grudnia 2021 w godz. 10:00 - 17:00 w Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku w Leśnej.

pierniki odwołane.jpg

Zapraszamy dzieci i młodzież w dniu 4 grudnia 2021 od 11:00 do 14:00 na warsztaty dekorowania pierników i robienia ozdób świątecznych.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.