+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Kreatywne ferie zimowe dla dzieci

10-02-2020 Odpłatnie

Dodane 5-02-2020

I Tydzień 10.02. – 14.02.2020

Fantastyczne tajemnice ciała człowieka - zmysły

W pierwszym tygodniu ferii będziemy poznawać ciekawostki związane z funkcjonowaniem ciała człowieka, skupiając się głównie na niezwykłych możliwościach zmysłów: smaku, słuchu, wzroku, węchu i dotyku. Dzieci dowiedzą się też o tym, jak alkohol i inne używki wpływają na nasze zmysły. Jedną z atrakcji tego tygodnia będzie wyjazd dzieci na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. Senckenberga w Görlitz, gdzie oprócz ciekawych eksponatów będzie można obejrzeć tymczasową wystawę poświęconą tematyce odchodów. To, co człowiek i zwierzęta wydalają, jest głównym tematem wystawy o znaczeniu odchodów dla ekologii, gospodarki i badań naukowych. Podczas zwiedzania dzieci będą miały niezwykłą okazję skorzystania z możliwości przeniesienia się do świata wirtualnego, dzięki specjalnym okularom. Specjalnie dla młodych widzów stworzony program przenosi uczestników w głąb ziemi, gdzie mogą spotkać wiele dziwacznych stworzeń. Z niektórymi z nich można nawet wejść w interakcję!

II Tydzień 17.02. – 21.02.2020

Baśnie, legendy, podania

W drugim tygodniu ferii będziemy krążyć po całym świecie – od Afryki po Antarktydę – w poszukiwaniu najciekawszych baśni, legend i podań ludowych. Dzieci będą poznawać bohaterów, niecodzienne rozwiązania problemów i historie, na które, być może, dotąd nie trafili. Jeden dzień będzie poświęcony przybliżeniu dzieciom historii miasta Leśnej i okolic wraz z organizacją wycieczki po historycznych miejscach miasta, odwiedzeniem Biblioteki w celu zapoznania się z książkami dotyczącymi legend, mitów i historii miasta Leśnej. Te znane już dzieciom historie spróbujemy opowiedzieć na nowo. Będzie literacko, teatralnie i plastycznie!

Załączniki:
Formularz zgłoszeniowy
Informacja RODO

kreatywne_ferie_m.jpg

Polecamy również

info komunikat.jpg

 Chcielibyśmy wznowić ponownie działalność Domu Kultury od miesiąca marca 2021 roku z zajęciami.

dzień kobiet (2).jpg

Biblioteka Publiczna i OKiS w Leśnej zaprasza Panie na wieczorek poetycko-muzyczny w dniu 06.03.2021 roku (sobota) o godz. 16:00.

grupa szachowa ostatni.jpg

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej otwiera zapisy do grupy szachowej w Domu Kultury w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.