+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

warsztaty taneczne w domu kultury

04.07 - 09.07 2022 150/osoba

Dodane 30-05-2022

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat na wakacyjne warsztaty taneczne w Domu Kultury w Leśnej, które odbędą się w dniach 4-9 lipca 2022 roku. Warsztaty poprowadzi Instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem Karolina Borkowska.

Program warsztatów:

MODERN JAZZ - forma tańca jazzowego, wywodząca się z tańca klasycznego, łamiąca jego sztywne zasady. Na tych zajęciach skupimy się na emocjach oraz tym, jak je wyrazić podczas tańca;

TIK TOK DANCE - nauka trendów z tik toka – jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Dla chętnych – nagranie nauczonych choreografii, a  następnie zamieszczenie ich w aplikacji;

HIP – HOP - jeden z ulicznych stylów tańca, stawiających na luz oraz dynamikę. Na zakończenie zajęć wyjdziemy ,,na ulicę’’ i pokażemy czym dla nas jest hip – hop;

TANIEC Z REKWIZYTAMI - wykorzystamy czapki oraz pałeczki, aby nauczyć się jak w tańcu oprócz własnego ciała, kontrolować również rekwizyt;

NAUKA IMPROWIZACJI - a co w sytuacji, kiedy nie mamy gotowej choreografii? Zajęcia mające na celu pobudzenie naszej kreatywności oraz wyobraźni;

PRÓBY - kształtowanie choreografii końcowych, mniejszych grup, duetów oraz solówek;

WIELKIE SHOW na koniec warsztatów (sobota) - podsumowanie warsztatów, pokazy taneczne, wręczenie dyplomów ukończenia tygodnia tanecznego. To wszystko w towarzystwie rodzin oraz znajomych.

Każde zajęcia zostaną poprzedzone wprowadzeniem merytorycznym do danego stylu, a ostatnie 10 minut to wspólna dyskusja o wrażeniach i wnioskach.

W ramach warsztatów zostaną utworzone 3 grupy wiekowe 6-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat. Każda grupa będzie od poniedziałku do piątku poznawać różne techniki tańca przez 2h dziennie, natomiast w sobotę wszystkie grupy zaprezentują zdobyte umiejętności swoim najbliższym na Wielkim Show.

Zajęcia taneczne będą odbywać się na scenie w Domu Kultury w Leśnej.

Koszt warsztatów: 150 zł od osoby

Zapisy będzie prowadzić Instruktor pod telefonem: 603 151 904

Warunkiem udziału dziecka w warsztatach jest wpłata zaliczki w wysokości 50,00 zł do 30 czerwca 2022 roku w sekretariacie w Domu Kultury w Leśnej.

Celem zajęć  będzie  przedstawienie uczestnikom różnorodności w tańcu, dzięki czemu będą mogli  określić, w którym stylu czują się najbardziej swobodnie. Zajęcia otworzą młodych tancerzy na emocje, nauczą kreatywności, pracy w grupie oraz nieszablonowego myślenia. Dzięki poznaniu różnorodnych technik, dynamiki oraz zakresu ruchu uczestnicy będą mieli szansę poznania swoich potrzeb, co za tym idzie – również siebie. Warsztaty są połączeniem części praktycznej (zajęć ruchowych) oraz krótszej części teoretycznej, dzięki której młodzi tancerze zyskają większą świadomość ruchową. Całość zakończona pokazem podsumowującym dla rodziców oraz znajomych, na którym wszyscy zaprezentują efekty swojej kilkudniowej pracy.

Karolina Borkowska - Certyfikowany instruktor tańca oraz wychowawca kolonijny z kilkuletnim doświadczeniem. Koordynator koncertów charytatywnych, choreograf eventów kulturowych, prowadząca obozy taneczne.

warsztaty taneczne plakat.jpg

Polecamy również

285825092_1824769667730831_7074401373042037141_n.jpg

Serdecznie zapraszamy na Jubileuszowy X Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie”, który w tym roku będzie trwał dwa dni 18 i 19 czerwca 2022 roku w Parku w Smolniku, Leśna.

kino letnie dla dzieci.png

Zapraszamy dzieci z rodzicami na seanse filmowe podczas wakacji na dużym ekranie w sali widowiskowej w domu kultury w Leśnej.