+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Konkurs: Fantastyczna Leśna


Dodane 30-06-2021

W nawiązaniu do spotkania autorskiego z Tomaszem Szyrwielem, które odbyło się 10.06.2021 roku w domu kultury w Leśnej, Biblioteka Publiczna w Leśnej zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat z gminy Leśna do udziału w konkursie pn.: „Fantastyczna Leśna”.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie pracy fotograficzno-plastycznej dowolną techniką (np.: kolaż, rysunek, grafika komputerowa). W ramach konkursu należy zrobić zdjęcie w mieście Leśna lub okolicy, które przedstawia miejsce takie jak np.: budynek czy budynki, drogę, krajobraz, rzekę Kwisę itd., następnie dorysować do zdjęcia wymyśloną, fantastyczną Bestię, dobrą lub złą, nadać jej imię wraz z krótką informacją o samej Bestii.

Uczestnik konkursu może swoje zdjęcie, na którym będzie tworzyć Bestię, wydrukować w sekretariacie w Domu Kultury w Leśnej. Gotową pracę wykonaną w komputerze przy pomocy programów graficznych uczestnik konkursu również może wydrukować w sekretariacie w Domu Kultury w Leśnej.

Uczestnicy konkursu mają zainspirować się „Bestiariuszem Jeleniogórskim” autorstwa Tomasza Szyrwiela – fotografa, pisarza i grafika – który do uchwyconych aparatem fotograficznym ciekawych miejsc w okolicy kotliny jeleniogórskiej dopowiada wymyśloną Bestią interesujące historie z gatunku science fiction. Więcej informacji można uzyskać na stronie autora: jeleniajestspoko.pl

Pracę konkursową: fotografię wraz z Bestią (w dowolnej technice) w formacie A4 oraz informacją na osobnej kartce zawierającą imię Bestii i krótki jej opis wraz z danymi autora, należy dostarczyć do siedziby Biblioteki Publicznej w Leśnej w terminie do 20.08.2021 roku.

Organizator przewiduje nagrody w postaci książki Tomasza Szyrwiela ,,Bestiariusz Jeleniogórski” Tom I wraz z podpisem autora dla wyłonionych przez Komisję konkursową zwycięzców.

Zapraszamy do zabawy.

Regulamin konkursu Fantastyczna Leśna 2021

konkurs na bestię plakat.jpg

Polecamy również

plakat DK.jpg

Zapraszamy mieszkańców gminy Leśna do wspólnego uczczenia jubileuszu 45 lat Domu Kultury w Leśnej w dniu 2 października 2021 (sobota) przez cały dzień.

dzień sybiraka plakat.jpg

Zapraszamy mieszkańców na obchody Światowego Dnia Sybiraka, które odbędą się w dniu 17 września 2021r. (piątek) o godz. 11:00 w domu kultury w Leśnej.

dzien sportu 2021 nowy.jpg

Zapraszamy mieszkańców na obchody Dnia Sportu w Leśnej w dniu 11.09.2021 (sobota) w godz. 10:00 - 15:00 na Kompleksie obiektów sportowych w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.