+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

45 lat Domu Kultury w Leśnej


Dodane 22-01-2021

W 2021 roku obchodzimy 45-lecie działalności domu kultury w Leśnej.

2 października 1976 roku nastąpiło uroczyste otwarcie domu kultury w Leśnej, w którym uczestniczyli: Stanisław Ciosek I-szy Sekretarz KW PZPR w Jeleniej Górze, Krystyna Kamieńska-Siuta  V-ce Wojewoda Jeleniogórski, Emilia Mańkowska Naczelnik Miasta i Gminy w Leśnej oraz Stanisław Konat I-szy Sekretarz KMiG PZPR w Leśnej. Pierwszym dyrektorem domu kultury został Marian Kulicki.

Zdjęcia historyczne będą zamieszczane na stronie na bieżąco w Galerii, natomiast więcej informacji o historii domu kultury i jego działalności w zakładce: 45 lat Domu Kultury

Zachęcamy mieszkańców do wspomnień związanych z 45-letnią działalnością domu kultury w Leśnej poprzez dzielenie się z nami zdjęciami czy informacjami ważnymi historycznie dla domu kultury oraz jego działalności kulturalnej i edukacyjnej.

Prosimy o kontakt wszystkich muzyków grających kiedyś w różnych zespołach muzycznych oraz grupy muzyczne, które współpracowały z domem kultury w ciągu tych 45 lat. Chcielibyśmy żebyście reaktywowali swoje zespoły i podczas październikowych obchodów naszego Jubileuszu zaprezentowali swój repertuar sprzed lat. Służymy salą widowiskową do przeprowadzenia waszych prób grupowych czy indywidualnych. Odezwijcie się, zagrajcie znowu razem i poczujcie się jak za dawnych lat – liczymy na Waszą obecność, przywołanie wspomnień poprzez wprowadzenie mieszkańców w klimat twórczości artystycznej z dawnych lat.

W obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 prosimy o kontakt z nami poprzez e-mail, facebook oraz telefonicznie. Jak zostanie przywrócona w pełni działalność domu kultury będziemy organizować cykliczne spotkania mieszkańców w celu tworzenia albumu pamiątkowego z 45 lat działalności domu kultury. Liczymy na aktywność mieszkańców w współtworzeniu historii domu kultury poprzez pamiątki, zdjęcia, wspomnienia itp.

dom kultury.jpg

Polecamy również

info komunikat.jpg

 Chcielibyśmy wznowić ponownie działalność Domu Kultury od miesiąca marca 2021 roku z zajęciami.

dzień kobiet (2).jpg

Biblioteka Publiczna i OKiS w Leśnej zaprasza Panie na wieczorek poetycko-muzyczny w dniu 06.03.2021 roku (sobota) o godz. 16:00.

grupa szachowa ostatni.jpg

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej otwiera zapisy do grupy szachowej w Domu Kultury w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.