+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Nabór do grupy teatralnej w Leśnej

15.09.2020 17:00

Dodane 8-09-2020

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie organizacyjne w dniu 15.09.2020 roku (wtorek)  o godz. 17:00 w Domu Kultury w Leśnej dotyczące tworzenia amatorskiej grupy teatralnej.

Tworzona jest amatorska grupa teatralna mieszkańców Leśnej, do której zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Nad grupą opiekę artystyczną będzie sprawować znany aktor Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze Jacek Grondowy.

Podstawowym założeniem pracy stworzonego zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych, dążenie do tego, aby stać się w zależności od zainteresowań członków grupy teatrem czy kabaretem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pracą w grupie, chcące rozwijać się artystycznie, pragnące nauczyć się gry aktorskiej i zabawy głosem oraz nie mają problemu z występami na scenie przed publiką.

Wszystkie osoby, które chcą poznać magię teatru i tworzyć coś od siebie, rozwijać swoje umiejętności, a potem prezentować je przed innymi, będą mieli taka możliwość uczestnicząc w naszej grupie teatralnej.

Działania grupy teatralnej będą polegać na: 

  • przełamywaniu strachu przed wyjściem na scenę lub przed własną prezentacją;
  • impostacji głosu, czyli jak prawidłowo i donośnie operować głosem na scenie; 
  • opanowaniu ruchu scenicznego;
  • ćwiczeniu wyrazistość wymowy;
  • zabawie i tworzeniu scenek teatralnych;
  • wykonywaniu wszystkich innych rzeczach związanych z teatrem, które będą w kręgu zainteresowań uczestników naszej grupy. 

Opłata za zajęcia: 30 zł/m-c (od października)

grupa teatralna.jpg

Polecamy również

info komunikat.jpg

 Chcielibyśmy wznowić ponownie działalność Domu Kultury od miesiąca marca 2021 roku z zajęciami.

dzień kobiet (2).jpg

Biblioteka Publiczna i OKiS w Leśnej zaprasza Panie na wieczorek poetycko-muzyczny w dniu 06.03.2021 roku (sobota) o godz. 16:00.

grupa szachowa ostatni.jpg

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej otwiera zapisy do grupy szachowej w Domu Kultury w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.