+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Nabór do grupy teatralnej w Leśnej

15.09.2020 17:00

Dodane 8-09-2020

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie organizacyjne w dniu 15.09.2020 roku (wtorek)  o godz. 17:00 w Domu Kultury w Leśnej dotyczące tworzenia amatorskiej grupy teatralnej.

Tworzona jest amatorska grupa teatralna mieszkańców Leśnej, do której zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Nad grupą opiekę artystyczną będzie sprawować znany aktor Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze Jacek Grondowy.

Podstawowym założeniem pracy stworzonego zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych, dążenie do tego, aby stać się w zależności od zainteresowań członków grupy teatrem czy kabaretem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pracą w grupie, chcące rozwijać się artystycznie, pragnące nauczyć się gry aktorskiej i zabawy głosem oraz nie mają problemu z występami na scenie przed publiką.

Wszystkie osoby, które chcą poznać magię teatru i tworzyć coś od siebie, rozwijać swoje umiejętności, a potem prezentować je przed innymi, będą mieli taka możliwość uczestnicząc w naszej grupie teatralnej.

Działania grupy teatralnej będą polegać na: 

  • przełamywaniu strachu przed wyjściem na scenę lub przed własną prezentacją;
  • impostacji głosu, czyli jak prawidłowo i donośnie operować głosem na scenie; 
  • opanowaniu ruchu scenicznego;
  • ćwiczeniu wyrazistość wymowy;
  • zabawie i tworzeniu scenek teatralnych;
  • wykonywaniu wszystkich innych rzeczach związanych z teatrem, które będą w kręgu zainteresowań uczestników naszej grupy. 

Opłata za zajęcia: 30 zł/m-c (od października)

grupa teatralna.jpg

Polecamy również

info komunikat.jpg

W związku z wprowadzeniem od 24.10.2020 roku w całej Polsce "czerwonej strefy", Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej zawiesza prowadzenie zajęć stałych.

11 listopada (3).jpg

Zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna do udziału w konkursie na wykonanie plakatu w ramach konkursu: „Plakat z okazji Dnia Niepodległości”.

jarmark bożonarodzeniowy (3).jpg

Zapraszamy wystawców do uczestnictwa w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Leśnej. Zgłoszenia do 23.11.2020 roku.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.