+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Nabór do grupy teatralnej w Leśnej

15.09.2020 17:00

Dodane 8-09-2020

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie organizacyjne w dniu 15.09.2020 roku (wtorek)  o godz. 17:00 w Domu Kultury w Leśnej dotyczące tworzenia amatorskiej grupy teatralnej.

Tworzona jest amatorska grupa teatralna mieszkańców Leśnej, do której zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Nad grupą opiekę artystyczną będzie sprawować znany aktor Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze Jacek Grondowy.

Podstawowym założeniem pracy stworzonego zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych, dążenie do tego, aby stać się w zależności od zainteresowań członków grupy teatrem czy kabaretem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pracą w grupie, chcące rozwijać się artystycznie, pragnące nauczyć się gry aktorskiej i zabawy głosem oraz nie mają problemu z występami na scenie przed publiką.

Wszystkie osoby, które chcą poznać magię teatru i tworzyć coś od siebie, rozwijać swoje umiejętności, a potem prezentować je przed innymi, będą mieli taka możliwość uczestnicząc w naszej grupie teatralnej.

Działania grupy teatralnej będą polegać na: 

  • przełamywaniu strachu przed wyjściem na scenę lub przed własną prezentacją;
  • impostacji głosu, czyli jak prawidłowo i donośnie operować głosem na scenie; 
  • opanowaniu ruchu scenicznego;
  • ćwiczeniu wyrazistość wymowy;
  • zabawie i tworzeniu scenek teatralnych;
  • wykonywaniu wszystkich innych rzeczach związanych z teatrem, które będą w kręgu zainteresowań uczestników naszej grupy. 

Opłata za zajęcia: 30 zł/m-c (od października)

grupa teatralna.jpg

Polecamy również

rekodzieło new.jpg

Zapraszamy osoby zainteresowane rękodziełem na spotkanie organizacyjne dotyczące Pracowni rękodzieła w dniu 25.09.2020, godz. 17:30 w Domu Kultury w Leśnej.

grupa teatralna.jpg

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie organizacyjne dotyczące grupy teatralnej w dniu 15.09.2020, godz. 17:00 w Domu Kultury w Leśnej.

malowanie aniołów plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty plastyczne w dniach 3-4 października 2020 roku w godz. 9:00 – 16:00 w Domu Kultury.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.