+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Dzień Sportu w Leśnej

19.09.2020 12:00 - 18:00 wstęp wolny

Dodane 31-08-2020

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna w dniu 19.09.2020 roku (sobota) w godzinach 12:00 -18:00 do czynnego uczestnictwa w imprezie sportowej „Dzień Sportu w Leśnej”, która jest realizowana w ramach ogólnopolskiej akcji jako 8 edycja Narodowego Dnia Sportu.

Imprezą towarzyszącą będzie HOLI Święto Kolorów, w ramach którego uczestnicy będą w godzinach 13:00 - 18:00 obrzucać się kolorowymi proszkami przy dyskotekowej muzyce z DJ-jem.

Podczas imprezy zaprezentują swoją działalność kluby sportowe działające w Gminie Leśna oraz stowarzyszenia promujące sport i zdrowy tryb życia. Klub kajakarski LUKS Kwisa na Basenie w Leśnej zrobi pokaz treningu kajak polo z jednoczesną prezentacja osiągnięć sportowych. Kluby sportowe piłki nożnej Włókniarz Leśna i Fatma Pobiedna rozegrają towarzyski mecz prezentując tym samym umiejętności najmłodszych piłkarzy. Stowarzyszenie Be Active poprowadzi rozgrywki towarzyskie w siatkówkę dla mieszkańców Leśnej oraz mecz towarzyski w piłkę nożną. Stowarzyszenie zachęci też mieszkańców do wspólnego biegu na 5 km Królowej Sportu. Oprawą artystyczno-taneczną cziliderek zajmie się Pani Monika Borkowska, która przygotuje również rozgrzewkę do biegu na 5 km. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Smolnik zaprezentuje prawidłową technikę chodzenia z kijkami, a wszystkie osoby zainteresowane sprawdzeniem się w chodzeniu z kijkami będą mogły przejść dystans 5 km po bieżni z własnymi kijkami lub wypożyczonymi od Stowarzyszenia. Dodatkowo na korcie tenisowym będzie można zapoznać się z podstawowymi zasadami gry w tenisa, a pod okiem naszego Animatora będzie można zagrać sobie w boule.

Przez cały czas trwania imprezy zostaną przygotowane przez nas stacje zręcznościowe dla uczestników imprezy w każdym wieku, które każda osoba zainteresowana sportem może przejść, a za zaliczenie wszystkich stacji otrzyma drobny upominek.

Dla najmłodszych uczestników imprezy będą dmuchańce oraz pokaz puszczania baniek mydlanych. Wszystkie stowarzyszenia i grupy sportowe zaangażowane w współorganizację imprezy będą miały okazję zaprezentować się na własnych stoiskach w specjalnie w wyznaczonej przestrzeni na kompleksie boisk w Leśnej.

Harmonogram imprezy:

Harmonogram - Dzień Sportu

dzien sportu.jpg

Polecamy również

plakat bieg cukrzyca.jpg

Zapraszamy na bieg "Policz się z cukrzycą" organizowany przez Stowarzyszenie Be Active Leśna w dniu 30.01.2021 w godzinach 11:00 - 15:00.

info komunikat.jpg

Od 28 grudnia 2020 roku do 31 stycznia 2020 roku obiekty sportowe, siłownie zewnętrzne oraz place zabaw na terenie Gminy Leśna zostają zamknięte.

URSUS ODWOŁANE.jpg

Zapraszamy na pokaz filmu „Symfonia Fabryki Ursus” w dniu 08.01.2021r. (piątek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej domu kultury w Leśnej. 

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.