+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Dzień Sportu w Leśnej

19.09.2020 12:00 - 18:00 wstęp wolny

Dodane 31-08-2020

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna w dniu 19.09.2020 roku (sobota) w godzinach 12:00 -18:00 do czynnego uczestnictwa w imprezie sportowej „Dzień Sportu w Leśnej”, która jest realizowana w ramach ogólnopolskiej akcji jako 8 edycja Narodowego Dnia Sportu.

Imprezą towarzyszącą będzie HOLI Święto Kolorów, w ramach którego uczestnicy będą w godzinach 13:00 - 18:00 obrzucać się kolorowymi proszkami przy dyskotekowej muzyce z DJ-jem.

Podczas imprezy zaprezentują swoją działalność kluby sportowe działające w Gminie Leśna oraz stowarzyszenia promujące sport i zdrowy tryb życia. Klub kajakarski LUKS Kwisa na Basenie w Leśnej zrobi pokaz treningu kajak polo z jednoczesną prezentacja osiągnięć sportowych. Kluby sportowe piłki nożnej Włókniarz Leśna i Fatma Pobiedna rozegrają towarzyski mecz prezentując tym samym umiejętności najmłodszych piłkarzy. Stowarzyszenie Be Active poprowadzi rozgrywki towarzyskie w siatkówkę dla mieszkańców Leśnej oraz mecz towarzyski w piłkę nożną. Stowarzyszenie zachęci też mieszkańców do wspólnego biegu na 5 km Królowej Sportu. Oprawą artystyczno-taneczną cziliderek zajmie się Pani Monika Borkowska, która przygotuje również rozgrzewkę do biegu na 5 km. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Smolnik zaprezentuje prawidłową technikę chodzenia z kijkami, a wszystkie osoby zainteresowane sprawdzeniem się w chodzeniu z kijkami będą mogły przejść dystans 5 km po bieżni z własnymi kijkami lub wypożyczonymi od Stowarzyszenia. Dodatkowo na korcie tenisowym będzie można zapoznać się z podstawowymi zasadami gry w tenisa, a pod okiem naszego Animatora będzie można zagrać sobie w boule.

Przez cały czas trwania imprezy zostaną przygotowane przez nas stacje zręcznościowe dla uczestników imprezy w każdym wieku, które każda osoba zainteresowana sportem może przejść, a za zaliczenie wszystkich stacji otrzyma drobny upominek.

Dla najmłodszych uczestników imprezy będą dmuchańce oraz pokaz puszczania baniek mydlanych. Wszystkie stowarzyszenia i grupy sportowe zaangażowane w współorganizację imprezy będą miały okazję zaprezentować się na własnych stoiskach w specjalnie w wyznaczonej przestrzeni na kompleksie boisk w Leśnej.

Harmonogram imprezy:

Harmonogram - Dzień Sportu

dzien sportu.jpg

Polecamy również

rekodzieło new.jpg

Zapraszamy osoby zainteresowane rękodziełem na spotkanie organizacyjne dotyczące Pracowni rękodzieła w dniu 25.09.2020, godz. 17:30 w Domu Kultury w Leśnej.

grupa teatralna.jpg

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie organizacyjne dotyczące grupy teatralnej w dniu 15.09.2020, godz. 17:00 w Domu Kultury w Leśnej.

malowanie aniołów plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty plastyczne w dniach 3-4 października 2020 roku w godz. 9:00 – 16:00 w Domu Kultury.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.