+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Relaksacyjny koncert na gongach

19.06.2020 18:00 wstęp wolny

Dodane 7-06-2020

W ramach profilaktyki uniwersalnej zostanie zorganizowanych dla mieszkańców Gminy Leśna sześć relaksacyjnych koncertów na gongach w okresie od czerwca do listopada 2020 roku. W koncertach będą mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy - dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które chcą skorzystać ze zdrowotnych właściwości terapii dźwiękowej, zrelaksować się i zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • sztuczne zastawki serca,
 • osoby po przeszczepach narządów.

Mistrz gongów: Wojciech Pokrzewiński

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna do uczestnictwa w pierwszym koncercie na gongach, który odbędzie się już 19 czerwca 2020 roku (piątek) o godz. 18:00 w Domu Kultury w Leśnej.

Na koncert należy przynieść ze sobą karimatę, małą poduszkę i koc, ponieważ słuchanie dźwięków gongów odbywa się na leżąco, tak aby zapewnić sobie całkowity relaks.

Wymagane są zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny.

 

Informacja o działaniu Gongów na ciało i umysł człowieka

Technika pracy z dźwiękiem za pomocą gongów stosowana jest już od 5 tysięcy lat w Indiach i Tybecie. Wykorzystanie dźwięku do uzdrawiania ma długą tradycję. Ciało człowieka, jego narządy i komórki mają częstotliwość rezonansową i dlatego możliwe jest zharmonizowanie umysłu i ciała za pomocą dźwięku, przywracając stan równowagi i wyciszenia.

Dźwięki wydobywane przez gongi oczyszczają umysł z negatywnych myśli, a ciało z napięć. Uczestnicząc w relaksie w formie koncertu na gongach, przede wszystkim odbywamy podróż w głąb samego siebie, poddając ciało i umysł całkowitemu wyciszeniu.

Relaks dźwiękiem ma wiele zastosowań. U osoby zdrowej wzmacnia siły i energię potrzebną do normalnego egzystowania w codziennym życiu. W przypadku osób cierpiących na różne schorzenia, relaks dźwiękiem pomaga w walce ze stresem i lękami.

Relaks dźwiękiem przede wszystkim:

 • likwiduje napięcia powstałe w karku i plecach,
 • usuwa bóle głowy,
 • uspokaja i pogłębia oddech,
 • reguluje przemianę materii,
 • oczyszcza z toksyn,
 • uwalnia od skurczów podbrzusza,
 • wywiera pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości,
 • pomaga osiągnąć stan wyciszenia, relaksu.

Dźwięk gongów wywiera korzystny wpływ na nasz nastrój i na nasze emocje. Większość naszych zmartwień, problemów, chorób to wynik stresu i pośpiechu, który odbiera nam radość i spokój i często prowadzi do sięgania po używki.

Relaks w dźwiękach gongów daje nam możliwość zadbania o siebie. Poddając się dźwiękowi zaczynamy inaczej myśleć i postrzegać otaczające nas sprawy.

Gongi potrafią przekazać energię do ciała, która może zostać w ciele jeszcze przez kilka dni po seansie, a skutki jej oddziaływania można zaobserwować na poziomie: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Masaż dźwiękiem gongów jest bardzo skuteczną metodą relaksacyjną i już po kilku sesjach masażu dźwiękiem można przywrócić naturalną harmonię organizmu, fizyczne rozluźnienie oraz pozytywne nastawienie wobec siebie. 

PRZECIWWSKAZANIA:

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • sztuczne zastawki serca,
 • osoby po przeszczepach narządów.
koncert gongi ostatnie.jpg

Polecamy również

boule (1).jpg

Zapraszamy dwuosobowe zespoły do udziału w turnieju w boule, który odbędzie się 11 lipca 2020 roku w godzinach 12:00 - 14:00.

ROWERY2.jpg

Zapraszamy mieszkańców Gminy Leśna do uczestnictwa w rodzinnej wycieczce rowerowej Trasa II - Wojkowa góra, która odbędzie się 11.07.2020 roku (sobota).

info komunikat.jpg

Informujemy, że od dnia 29.06.2020 roku Dom Kultury zostaje ponownie otwarty dla mieszkańców. Natomiast kompleks obiektów sportowych w Leśnej będzie otwarty od 6:00 do 22:00.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.