+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Zajęcia kreatywne


Dodane 30-03-2022

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7 – 13 lat na zajęcia kreatywne w Domu Kultury w Leśnej.

Zajęcia będą odbywać się we wtorki z podziałem na dwie grupy wiekowe:

WTOREK:

15:30 – 17:00 (grupa 7 – 10 lat)

17:15 – 18:45 (grupa 11 – 13 lat)

Zajęcia będą nastawione na twórcze spędzenie czasu przez dzieci, realizację różnych ciekawych pomysłów artystycznych, rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni u dzieci.

Kolejne pokolenia dzieci mają coraz mniejsze umiejętności kreatywnego myślenia, ponieważ zabawa zastępowana jest gotowymi rozwiązaniami prosto ze sklepowych półek.

Kreatywność pomaga w rozwiązywaniu problemów, radzeniu sobie ze zmianą i ograniczeniami. Wpływa na jakość życia i poczucie szczęścia. Jest połączeniem wyobraźni, zdobytego doświadczenia i wiedzy, postawy nastawionej na rozwiązywanie zadań oraz zdolności nieszablonowego myślenia.

Rozwijanie kreatywności u dzieci na każdym etapie ich dorastania jest bardzo ważne. Ta niezwykle istotna cecha, przydaje się nie tylko w szkole czy w czasie pozalekcyjnych zajęć, ale również w dorosłym życiu i pracy zawodowej. Zdolność nietuzinkowego myślenia pozwala przede wszystkim szybciej rozwiązywać problemy i radzić sobie w codziennym życiu.

Zajęcia kreatywne będzie prowadzić Barbara Janiak, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prowadziła przez 4 lata warsztaty kreatywne, przyrodnicze, plastyczne, muzyczne i ruchowe dla dzieci przedszkolnych w leśnym punkcie edukacyjnym, jak również  okazyjnie prowadziła panel gier i zabaw na festiwalu fantastyki - Pyrkon. Posiada doświadczenie w podejściu do dzieci z uwzględnieniem NVC (komunikacja bez przemocy wg zasad M. B. Rosenberga) oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy z podejścia szkół i przedszkoli pracujących na filozofii Waldorfskiej. Posiada również ukończony kurs opiekuna kolonijnego.

Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia płatne: 15 zł/ 1,5 h zajęć

 

zajęciA KREATYWNE.jpg

Polecamy również

dzien dziecka 2.png

Serdecznie zapraszamy dzieci w dniu 1 czerwca 2022 roku na obchody Dnia Dziecka do Domu Kultury w Leśnej w godz. 16:00 - 19:00.

adrian  meredith.jpg

Zapraszamy na koncert amerykańskiego duetu Adrian i Meredith w dniu 2 lipca 2022 o godz. 18:00 na Rynku w Leśnej.

gongi czerwiec.jpg

Zapraszamy na koncert relaksacyjny w dniu  7 czerwca 2022 roku o godz. 19:00 w Domu Kultury w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.