+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Kultura fizyczna


Dodane 3-05-2020

Realizacja zadań w zakresie kultury fizycznej nie jest podstawowym działaniem instytucji kultury i z mocy prawa być nim nie może. Mimo tego Ośrodek, jako administrator tak wielu obiektów rekreacyjnych i sportowych stara się, by działania własne oraz zadania współrealizowane przynosiły jak najlepsze efekty i były atrakcyjne dla użytkowników tychże obiektów.

Stadion miejski w Leśnej i boisko sportowe w Pobiednej użytkowane są przez kluby piłkarskie.

Kompleks boisk „Moje boisko – Orlik 2012” przeznaczony jest dla szkół, osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Szkoły, kluby i grupy zorganizowane korzystają z kompleksu wedle swych potrzeb po wcześniejszym ustaleniu warunków i wpisaniu się w harmonogram. W pozostałym czasie od marca do końca listopada obiekt jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich chętnych, a zajęcia prowadzone są przez Animatora.

Zlokalizowane tuż obok boisko dwufunkcyjne tzw. „Biały Orlik” także jest ogólnodostępne, jednak zróżnicowane pod względem form rekreacji w zależności od pory roku.

Od kwietnia do października funkcjonuje także obiekt lekkoatletyczny z bieżnią i boiskiem wielofunkcyjnym. Z tego obiektu także korzystają szkoły, kluby i stowarzyszenia, a dla osób indywidualnych zajęcia prowadzą Animatorzy proponując zróżnicowane formy aktywności sportowej. Boisko służyło także stowarzyszeniom i klubom do prowadzenia treningów oraz swoich wydarzeń. Obiekty usytuowane są w najbliższym sąsiedztwie centrum Leśnej i stanowią wraz z siłownią zewnętrzną istotny punkt popularyzacji rekreacji ruchowej i sportu w całej gminie.

info sport.jpg

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.