+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Grupa teatralna


Dodane 6-05-2020

Prowadzący: Jacek Grondowy (aktor Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze)

Tworzona jest amatorska grupa teatralna mieszkańców Leśnej, do której zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych. Nad grupą opiekę artystyczną będzie sprawować znany aktor Teatru im. Cypriana Norwida w Jeleniej Górze Jacek Grondowy.

Podstawowym założeniem pracy stworzonego zespołu jest kształtowanie i rozwój umiejętności warsztatowych, dążenie do tego, aby stać się w zależności od zainteresowań członków grupy teatrem czy kabaretem, który mówi ze sceny jednorodnym, charakterystycznym dla siebie językiem, zarówno w obszarze treści, jak i formy.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane pracą w grupie, chcące rozwijać się artystycznie, pragnące nauczyć się gry aktorskiej i zabawy głosem oraz nie mają problemu z występami na scenie przed publiką.

Wszystkie osoby, które chcą poznać magię teatru i tworzyć coś od siebie, rozwijać swoje umiejętności, a potem prezentować je przed innymi, będą mieli taka możliwość uczestnicząc w naszej grupie teatralnej.

Działania grupy teatralnej będą polegać na: 

  • przełamywaniu strachu przed wyjściem na scenę lub przed własną prezentacją;
  • impostacji głosu, czyli jak prawidłowo i donośnie operować głosem na scenie; 
  • opanowaniu ruchu scenicznego;
  • ćwiczeniu wyrazistość wymowy;
  • zabawie i tworzeniu scenek teatralnych;
  • wykonywaniu wszystkich innych rzeczach związanych z teatrem, które będą w kręgu zainteresowań uczestników naszej grupy. 

Obecnie powstała grupa teatralna dorosłych oraz grupa teatralna dzieci.

WTOREK: 16:30 - 18:30 - ZAWIESZONE

Opłata za zajęcia: 20 zł/h

 

Jacek Grondowy 

W 1993 ukończył Wydział Lalkarski PWST we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły został zaangażowany do Teatru Polskiego w Szczecinie, gdzie zadebiutował rolami Wartownika/Posłańca w „Antygonie” Sofoklesa w reż. Z. Wilkońskiego, później pracował pod kierunkiem m.in. Ryszarda Majora, Włodzimierza Nurkowskiego, Jana Szurmieja. W szczecińskim teatrze pozostał do roku 1995, następnie rozpoczął pracę w Teatrze Nowym w Zabrzu. Grał tu głównie w spektaklach musicalowych i komediach („Skąpiec”, „Niedźwiedź”, „Oświadczyny”, „Porwanie Sabinek”, „Listy śpiewające”). Od 1997 r. jest związany z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zadebiutował tu w „Komedii pasterskiej” w reż. A. Hanuszkiewicza i zagrał w ponad 30 przedstawieniach. Warto wymienić role, które on sam uważa za najważniejsze w swoim dorobku: Parobek S. w „Zabawie”, Albin/Jan w „Ślubach panieńskich”, Średni rozbitek w „Na pełnym morzu”, Zbyszko w musicalu „Dulska!”, Alfons w „Far niente”, Skapen w „Szelmostwach Skapena”, Chico w „Historii o Miłosiernej”, Tomek Sawyer w „Przygodach Tomka Sawyera”, Flote w „Czerwonych nosach”, Mateusz Lewita w „Mistrzu i Małgorzacie”, Pies Neron w „Śnie pluskwy”, Piotr w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie”, Merkucjo w „Romeo i Julii”, Witold G. w „Trans-Atlantyku”, Tytus w „Testosteronie”, Ernesto Roma w „Karierze Artura Ui”, Jolaos w „Okrutnych i czułych”. Jacek Grondowy wystąpił także w kilku filmach i popularnych serialach telewizyjnych, między innymi: „Warto kochać”, „Tango z Aniołem”, „Czeka na nas świat”, „Polska Love Serenade”, „Fala zbrodni”, „Wydział zabójstw”. Jest laureatem Srebrnego Kluczyka w plebiscycie publiczności na najpopularniejszego aktora (2006).

info TEATR.jpg

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.