+48 75 72 11 579 okis@lesna.pl
A- A A+

Konkurs: Fantastyczna Leśna


Dodane 30-06-2021

W nawiązaniu do spotkania autorskiego z Tomaszem Szyrwielem, które odbyło się 10.06.2021 roku w domu kultury w Leśnej, Biblioteka Publiczna w Leśnej zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat z gminy Leśna do udziału w konkursie pn.: „Fantastyczna Leśna”.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie pracy fotograficzno-plastycznej dowolną techniką (np.: kolaż, rysunek, grafika komputerowa). W ramach konkursu należy zrobić zdjęcie w mieście Leśna lub okolicy, które przedstawia miejsce takie jak np.: budynek czy budynki, drogę, krajobraz, rzekę Kwisę itd., następnie dorysować do zdjęcia wymyśloną, fantastyczną Bestię, dobrą lub złą, nadać jej imię wraz z krótką informacją o samej Bestii.

Uczestnik konkursu może swoje zdjęcie, na którym będzie tworzyć Bestię, wydrukować w sekretariacie w Domu Kultury w Leśnej. Gotową pracę wykonaną w komputerze przy pomocy programów graficznych uczestnik konkursu również może wydrukować w sekretariacie w Domu Kultury w Leśnej.

Uczestnicy konkursu mają zainspirować się „Bestiariuszem Jeleniogórskim” autorstwa Tomasza Szyrwiela – fotografa, pisarza i grafika – który do uchwyconych aparatem fotograficznym ciekawych miejsc w okolicy kotliny jeleniogórskiej dopowiada wymyśloną Bestią interesujące historie z gatunku science fiction. Więcej informacji można uzyskać na stronie autora: jeleniajestspoko.pl

Pracę konkursową: fotografię wraz z Bestią (w dowolnej technice) w formacie A4 oraz informacją na osobnej kartce zawierającą imię Bestii i krótki jej opis wraz z danymi autora, należy dostarczyć do siedziby Biblioteki Publicznej w Leśnej w terminie do 20.08.2021 roku.

Organizator przewiduje nagrody w postaci książki Tomasza Szyrwiela ,,Bestiariusz Jeleniogórski” Tom I wraz z podpisem autora dla wyłonionych przez Komisję konkursową zwycięzców.

Zapraszamy do zabawy.

Regulamin konkursu Fantastyczna Leśna 2021

konkurs na bestię plakat.jpg

Polecamy również

swieca2.jpg

Z żalem zawiadamiamy o śmierci wieloletniego Dyrektora Domu Kultury w Leśnej Jerzego Szyjkowskiego.

konkurs na bestię plakat.jpg

Biblioteka Publiczna w Leśnej zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat z gminy Leśna do udziału w konkursie pn.: „Fantastyczna Leśna”.

kino dzieci.jpg

Zapraszamy dzieci z gminy Leśna na wakacyjne seanse filmowe w miesiącu lipcu w każdą środę o godz. 16:00 w domu kultury w Leśnej.

Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wszystkie prawa zastrzeżone, 2020.