aktualnosci

aktualnosci (640)

VI Piesze Wędrówki
czwartek, 19 kwiecień 2018 10:48

 

VI Piesze Wędrówki

doc

Karta Zgłoszeniowa

Size : 39.94 kb
Hits : 4
Date added : Kwi 19 2018
Date modified : Kwi 19 2018
doc

Regulamin VI Pieszych Wędrówek

Size : 37.38 kb
Hits : 17
Date added : Kwi 19 2018
Date modified : Kwi 19 2018
doc

Zgoda na udział i oświadczenie

Size : 25.09 kb
Hits : 2
Date added : Kwi 19 2018
Date modified : Kwi 19 2018

Lady's weekend
środa, 04 kwiecień 2018 07:12

Trzecia edycja leśniańskiego Laydy’s Weekend

Tradycją staje się już, że leśniański Dzień Kobiet to dwudniowa, niezwykle wyczekiwana przez Panie z Gminy Leśna, impreza pełna atrakcji, zajęć sportowych, prelekcji i warsztatów. Tegoroczne Laydy’s Weekend odbyło się w dniach 10-11 marca a hasło nadrzędne tegorocznej edycji wydarzenia brzmiało „Kobieta w roli głównej.”

Pomysłodawczyniami tego wspaniałego, naszpikowanego emocjami wydarzenia są Aktywne Lejdis z Leśnej w osobach  Moniki Borkowskiej, Karoliny Stefańskiej i Moniki Perz. Do organizacji przedsięwzięcia aktywnie włączył się Urząd Miejski w Leśnej oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wspólnymi siłami, jak co roku, udało się zorganizować świetną imprezę, podczas której każda z mieszkanek mogła znaleźć coś dla siebie. W sobotę odbywały się zajęcia warsztatowe oraz sportowe. Panie - po wcześniejszym zapisaniu się i pobraniu karty startowej – mogły skorzystać z warsztatów kulinarnych, prezentacji kosmetycznych, warsztatów miksemediowych, lekcji manicure i zdobienia paznokci, porad wizażystek. Można było również zmierzyć poziom cukru we krwi oraz dokonać pomiaru ciśnienia.

Od godziny 13:00 Panie ruszyły na zajęcia sportowo – rekreacyjne, które odbywały się na siłowni zewnętrznej w Leśnej, obiekcie lekkoatletycznym w Leśnej, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku i sali gimnastycznej Gimnazjum w Leśnej. Liczne grono Pań skorzystało z wachlarza zajęć m.in. biegi, marsze, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej, zajęcia jogi, tabaty, piloxing, dance fitness, ćwiczenia kręgosłupa. Wszystkie Panie, które oddały karty startowe z potwierdzonym udziałem w min. dwóch zajęciach otrzymywały wejściówki na niedzielną Galę Kobiet, a ich karty startowe brały udział w losowaniu licznych nagród.

W trakcie całej imprezy towarzyszyła nam wystawa fotografii, której autorką jest Pani Anna Dyrda. Bardzo dziękujemy za to, że po raz kolejny włączyła się Pani do organizacji naszego przedsięwzięcia.

11 marca o godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczysta Gala Kobiet w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Na przybyłe Panie w holu Domu Kultury czekała zaaranżowana kawiarenka, a w niej słodki poczęstunek: ciasta, owoce, kawa i herbata. Przepyszne ciasta upiekły Panie Sołtys z Gminy Leśna.

Sala widowiskowa OKiS zapełniła się po brzegi Paniami oczekującymi na występy, które trzymane były przez organizatorów w najgłębszej tajemnicy. Galę jak co roku poprowadzili: Monika Borkowska, Karolina i Piotr Stefańscy oraz Waldemar Kleszcz. Na scenie zaprezentowali się pracownicy Urzędu Miejskiego w Leśnej i Radni Rady Miejskiej w Leśnej, panie z zajęć Monika Fitness, nauczyciele Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Smolniku oraz mieszkańcy Leśnej.  W pierwszej części do łez publiczność uśmiała się podczas przedstawienia kabaretowego pt. „Kobiece fanaberie” w wykonaniu leśniańskich mężczyzn. W kolejnych wejściach prowadzący i aktorzy prezentowali wszystkie role w jakich występują kobiety podczas swojego życia. Była kobieta zakochana, kobieta jako żona, matka, teściowa… Przez cały czas odbywało się losowanie nagród rzeczowych, voucherów, karnetów ufundowanych przez licznych sponsorów- przyjaciół leśniańskich kobiet. Przed zakończeniem odbyło się losowanie nagrody głównej, którą był pobyt w SPA w Hotelu Biały Kamień w Świeradowie Zdroju. Na zakończenie gali leśniańskie małżeństwa zaprezentowały taneczną bitwę płci.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie, dzięki, którym Lady`s weekend obfitował w wiele atrakcyjnych nagród ale również przeżyć.

Przyjaciele kobiet:

Joanna Wickel – Tkaczuk Salon Fryzjerski w Leśnej, Magdalena Dolińska Studio Urody BEAUTY& WELLNESS, Justyna Makutunowicz FPHU MISKO-STAL, Sylwia Milczarek Salon Fryzjersko- Kosmetyczny ATELIE A&S w Leśnej, Danuta Dolińska Solarium w Leśnej, Rehabilitacja „DAN-WIT” w Leśnej, Halina Januszewicz Sprzedaż i Usługi Krawieckie „ Halszka” w Leśnej, Ewa Król Handel Artykułami Wielobranżowymi w Leśnej, Ryszard Supel z Leśnej, Anna Strzeszkowska z Leśnej, Stanisław Leszczyński z Leśnej, Anna Miśkowska Cukiernia Bednarski w Leśnej, Roman Zaborowski Handel Ogólnospożywczy, Rolny, Kwiaty w Leśnej, Ewa Gapska Firma Handlowa Kwiaty- Import-Eksport w Leśnej, Agnieszka Skrzyńska z Leśnej, Agnieszka Stelzer z Leśnej , Anna Stelzer z Leśnej, Agnieszka Bielecka z Leśnej, Pracownicy Łużyckiego Banku Spółdzielczego Oddział w Leśnej, Gabriela Pijanowska, Marta Bednarczyk z Leśnej, Moinika Borkowska, Tomasz Gajewski, Anna Skowron, Sylwia Wojsis- Chromik, Anna Dyrda, Beata Sareło- Janiak, Weronika Kołodziejczyk Studio Urody VERA w Leśnej, Dagmara Kozakiewicz Firma Handlowa „DAGA” w Smolniku, Alina Richter NZOZ „SANITAS” w Leśnej, Fitness Studio „Magda” Magdalena Brzeska, Sklep Rowerowy w Lubaniu Bartolewski Paweł, Witold Dziekam Rehabilitacja „DAN- WIT” Salon Fryzjerski w Lubaniu „Prestiż”, Marzena Sikorska Sołtys wsi Miłoszów, Walter Straszak Sołtys wsi Smolnik, Bogusława Pulikowska Sołtys wsi Zacisze, Małgorzata Borysiewicz Sołtys wsi Złotniki Lubańskie, Bronislawa Kędzia Sołtys wsi Grabiszyce, Bronisław Jednacz Sołtys wsi Stankowice.

IMG0006
IMG0003
IMG0007
IMG0009
IMG0011
IMG0014
IMG0016
IMG0019
IMG0020
IMG0021

 

Zapraszamy na wystawę i podumowanie projektu "Sportowcy też czytają"
czwartek, 21 grudzień 2017 10:10

Podsumowanie projektu „Sportowcy też czytają”

 

Projekt Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej pn. „Sportowcy też czytają” realizowany był w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 01.10.2017 r.- 22.12.2017 r. Budżet całego zadania wyniósł
12999,74 zł, z czego 9995,97 zł zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Na projekt składał się m.in. cykl spotkań z czytającymi sportowcami, sesja fotograficzna „zaczytanych zabieganych”, stworzenie strefy czytelniczej z półką do bookcrossingu. Pierwsze spotkanie zaczytanych sportowców ze społecznością lokalną, podczas którego prezentowali oni swoje ulubione lektury, tłumaczyli że samodoskonalenie to nie tylko trening ciała ale i umysłu, odbyło się 31.10.2017 r.  Drugie spotkanie Zabieganych z lokalną społecznością odbyło się 28.11.2017r. Relacja z tych wydarzeń ukazała się na stronach internetowych oraz na portalach społecznościowych OKiS, Biblioteki Publicznej w Leśnej oraz Zabieganych oraz w lokalnym miesięczniku "Panorama Leśnej". W ramach realizacji projektu zakupione zostały fotele-bujaki, system wystawienniczy, pozycje książkowe oraz półki bookcrossingowe, które stanowią elementy mobilnej strefy czytelniczej, która w chwili obecnej znalazła swoje miejsce w Bibliotece Publicznej w Leśnej oraz w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. W przyszłości planowane jest przenoszenie strefy czytelniczej w plener, o czym informować będziemy na naszych stronach internetowych. W dniu 20.12.2017 r. miało miejsce kolejne wydarzenie- sesja fotograficzna zaczytanych zabieganych. Zakupione podczas realizacji projektu koszulki techniczne z logotypami projektu stanowiły nieodzowny jej element. Sesja prezentuje czytających sportowców w trakcie biegania, zaczytanych zabieganych w stworzonej w ramach projektu strefie czytelniczej, przejętych lekturą, rozwijających swoją pasję i doskonalących nie tylko ciało ale i umysł. Fotografie pełne pasji oraz zamiłowania do sportu i książek zostały zaprezentowane na wystawie w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Wystawa ma charakter czasowy. Otwarta została dnia 22.12.2017 r.
i prezentowana jest do dzisiaj.

Przeprowadzone w ramach zadania akcje i spotkania umożliwiły realizację celu głównego jakim była popularyzacja czytelnictwa wśród społeczności miasta i gminy Leśna. Sportowcy  udowodnili, że samodoskonalenie to nie tylko trening ciała ale również intelektu, że czytanie to metoda samorozwoju, spełniania wolnego czasu, oraz że czytanie jest na topie.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo

poprawiony-sportowcy

Sportowcy też czytają

Projekt Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej pn. „Sportowcy też czytają” realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał akceptację  Ministra Kultury i dofinansowanie w wysokości
10.000,00 zł. Wartość całego projektu to 12 700,00 zł.

Dzięki realizacji zadania chcemy popularyzować czytelnictwo i  kształtować wśród mieszkańców czytelnicze zachowania głównie przez cykl spotkań z czytającymi sportowcami - członkami stowarzyszenia „Zabiegani z Leśnej”. Ponadto w ramach realizacji projektu zakupione zostaną m.in. nowości wydawnicze do Biblioteki w Leśnej, mobilny system wystawienniczy oraz półka bookcrossingowa.

W ramach zadania w dniu 31.10.2017 r. odbyło się już pierwsze z cyklu spotkanie ze sportowcami, na którym w niezwykle miłej atmosferze sportowo-literackiej Zabiegani opowiadali o swoich ulubionych publikacjach. Jak się okazało były to lektury o tematyce nie tylko sportowej. Podczas spotkania sportowcy opowiadali nie tylko o książkach, ale również szczerze zachęcali przybyłych gości do czytania. Już wkrótce kolejne spotkanie - szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.okislesna.pl oraz na OKiSowym facebooku. Zapraszam i zachęcamy!

 

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Sportowczy-te-czytaj1
Sportowczy-te-czytaj2

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
czwartek, 18 styczeń 2018 13:14

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Leśnej
– padł rekord zebrana kwota to 25.703,14 zł

14.01.2018 r. odbył się Finał WOŚP, który swym zasięgiem obejmuje nie tylko granice Polski ale również kraje z całego świata. Był to 26. Finał ogólnoświatowy, a 7. Leśniański.   Podsumowując dotychczasowe finały w Leśnej udało nam się wspólnie z 220 wolontariuszami zebrać kwotę wysokości 77.132,92 zł. Sztab zlokalizowany w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej wraz ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację tego przedsięwzięcia liczył na kolejny sukces.

I  jak zwykle nie zawiedliśmy się. Od 8:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej odbywały się odprawy wolontariuszy. W tym roku kwestowało 40 osób, w tym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku, Gimnazjum w Leśnej, Szkoły Podstawowej w Platerówce, pracownicy OKiS oraz osoby prywatne- społeczność Gminy Leśna.

Od godziny 8:30 do 17:00 kwestujących wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami w obecności nauczycieli oraz strażaków OSP z Leśnej można było spotkać na ulicach naszego miasteczka oraz na terenie gminy. Największą kwotę do puszki WOŚP w wysokości, 3052,06 zł udało się zebrać wolontariuszowi Janowi Surowcowi.    Spośród wolontariuszy ze szkół podstawowych kwestujących na ulicach Leśnej największą sumę zebrał Aleksander Tarnarzewski 724,11zł. W kawiarence OKiS prowadzony był punkt odpoczynku dla wolontariuszy oraz ich opiekunów. Podczas przerwy można było rozgrzać się gorącą herbatą, kawą lub posilić słodką bułką (Fundator Ciastkarnia Bednarski, Leśna) i gorącą zupą.

O godzinie 13:00 rozpoczął się spod Domu Kultury Bieg – happening „Policz się z cukrzycą”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Zabiegani z Leśnej. W Leśnej była to już druga edycja wydarzenia, która zgromadziła 48 uczestników. Każdy startujący, opłatę startową wrzucał do puszki w ten sposób konto Fundacji WOŚP zasiliło się kwotą 1.285,00 zł Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki lub gadżety WOŚP, a ci którzy ukończyli bieg na zakończenie otrzymali medal ufundowany przez Stowarzyszenie.

Od godz. 13:00 rozpoczęliśmy również część artystyczną na deskach sceny w sali widowiskowej OKiS. A tam na licznie zgromadzonych mieszkańców Leśnej czekały atrakcyjne występy. Program rozpoczął się występem grupy tanecznej Tomasza Gajewskiego działającej przy OKiS w Leśnej. Następnie Miejsko – Gminne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Leśnej – zaprezentowało program artystyczny pt. „Jak pani zima bałwanka w lesie zostawiła” w wykonaniu dzieci pod kierunkiem Urszuli Pilch oraz Sylwii Graboń. Sala widowiskowa była pełna po brzegi. Występ najmłodszych aktorów sprawił, iż niejednemu widzowi zakręciła się łezka wzruszenia w oku. Następnie wystąpiły dzieci i młodzież z Koła Gitarowego przy Domu Kultury w Leśnej prowadzonego przez Karola Kusibaba, po nich zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Dolina”, które zabrały publiczność w magiczny świat małych, sympatycznych, niebieskich smerfów. Program przygotowany przez pracownice Tęczowej Doliny koordynowała Agnieszka Zaganiacz. Na zakończenie mali artyści przekazali piękne materiałowe serce na licytację WOŚP.

Po kolejnej licytacji przyszedł czas na ”Leśne Elfiki”, przedszkolaki zaprezentowały się w programie, który zatytułowany został ”Leśne Elfiki WOŚP wspierają, tańcem i śpiewem pomagają”. Dzieci zostały przygotowane przez Dorotę Szczygieł i Martę Męcinę. Na tym występów nie było końca bowiem zaraz po nich na deskach sceny pojawiły się przedszkolaki z ”Szyszkowej polany”, które prezentowały talenty muzyczne i taneczne. Dzieci przygotowane przez Patrycję Rynkal- Kiwacz śpiewały, grały na instrumentach (trąbce i skrzypcach) a na zakończenie wykonały układ taneczny z szarfami do piosenki „Alleluja”.

W tym wyjątkowy dniu nie mogło zabraknąć występów uczniów ze Szkoły Podstawowej Poddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Smolniku. Dzieci z klas III-VII prezentowały swoje talenty wokalne oraz aktorskie. Za pomocą słowa i dźwięku zaprosiły zgromadzoną publiczność do dzielenia się miłością przez 12 miesięcy w roku. Występ przygotowany został przez Katarzynę Zając- Ostrowską, Dorotę Kusibab i Małgorzatę Michalik. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych przygotowani przez Monikę Borkowską i Renatę Arbaczewską prezentowali rozmaite układy taneczne, w tym: power team, szybkie nogi, szalone babki oraz indywidualnie wystąpiła Daria Ziółkowska.

Po zakończeniu części artystycznej, w której prezentowały się dzieci i młodzież z leśniańskich placówek oświatowych przyszedł czas na występy lokalnych artystów. W niezwykle energetycznym, rockowym klimacie wystąpił zespół Obsydian wraz z grupą dzieci. Następnie Agata Hylińska z córką Zuzanną Benke rozgrzały publiczność charyzmatycznym występem, który pozwolił ujrzeć widowni rockową duszę wokalistek. Na zakończenie wystąpił oczekiwany rokowo-bluesowy zespół „Salen”.

Punktualnie o 20.00 - jak w całym kraju, tak i w Leśnej - oglądaliśmy „Światełko do nieba”.

Przez cały okres trwania niedzielnego Finału prowadzona była sprzedaż drogą licytacji rozmaitych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Leśnej i nie tylko.  Łącznie zostało zlicytowanych 29 zestawów, dzięki temu udało się uzyskać kwotę o wartości 6.980,00zł. Najwyższą cenę- 650,00 zł uzyskał zestaw, który zawierał wielkie serce przekazane przez Niepubliczne przedszkole ”Tęczowa Dolina” w Leśnej, voucher na kolacje w „Babim Lecie” oraz kalendarz ścienny z wizerunkiem Agaty Hylińskiej.

Dodatkowo w holu OKiS była możliwość pozyskania książek do domowych księgozbiorów. Pod akcją „Podaruj książce drugie życie” każda osoba za symboliczną kwotę przekazaną do puszki WOŚP mogła zabrać do domu książkę, a po jej przeczytaniu przekazać dalej kolejnemu czytelnikowi. Tuż obok można było skorzystać z fotobudki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z 26. Finału WOŚP. Akcja prowadzona przez Bibliotekę Publiczną w Leśnej oraz opłaty za zdjęcia z fotobudki zasiliły WOŚP kwotą 2.332,48 zł. Podobnie jak w ubiegłym roku sołtysi wsi Szyszkowa, Złoty Potok, Zacisza, Świecie, Smolnik, Stankowice  przygotowali przepyszne ciasta, które można było degustować za ofiarowanie dowolnej kwoty na rzecz WOŚP. Dzięki tej akcji budżet XXVI Finału został zasilony kwotą 1.016,63zł. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzonej przez firmę IMPULS z Leśnej było to dopełnieniem przedsięwzięcia WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”

Dzień pełen atrakcji zaowocował tym, że po raz kolejny pobiliśmy w Leśnej rekord, w poprzednim roku zebraliśmy 22.695,05zł a w tym 25.703,14 zł  oraz różne waluty obce. Kwota ta była najwyższą, którą udało się zebrać w naszej gminie. Ogromne podziękowanie kierujemy do szkół, przedszkoli oraz grup i zespołów działających przy OKiS za przygotowanie występów. Dziękujemy nauczycielom za organizację i sprawowanie opieki nad wolontariuszami. Ogromne podziękowania składamy Strażakom z OSP Leśna za pilnowanie ładu, porządku oraz bezpieczeństwa podczas całodniowego przedsięwzięcia. Ich obecność była niezastąpiona.

Bardzo dziękujemy Wojciechowi Krawiec i małej Wanessie za wspaniałe poprowadzenie 26. Finału WOŚP w sali widowiskowej OKiS i stworzenie niezapomnianego klimatu radości
i wzruszeń podczas całego niedzielnego dnia, a także za wsparcie, cenne wskazówki
i serdeczny uśmiech.  Dziękujemy mieszkańcom i wszystkim darczyńcom za przedmioty sprzedawane drogą licytacji oraz za aktywne ich licytowanie. To dzięki Wam udało uzbierać się tak dużą kwotę i wesprzeć 26. Finał WOŚP rekordową kwotą 25.703,14 zł.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do wspólnego sukcesu, jakim jest zebranie funduszy na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, który pozwoli na wyrównanie szans w leczeniu noworodków w szpitalach w całej Polsce. Leśniański Sztab WOŚP bardzo serdecznie dziękuje wszystkim pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej za osobiste zaangażowanie i obecność podczas niedzielnego Finału w Leśnej.

20180114132756
20180114132801
20180114132808
20180114132813
20180114132829
20180114132838
20180114132922
20180114132954
20180114132944
20180114133608

Strona 1 z 46