wtorek, 13 marzec 2018 07:12

Lady's weekend

Trzecia edycja leśniańskiego Laydy’s Weekend

Tradycją staje się już, że leśniański Dzień Kobiet to dwudniowa, niezwykle wyczekiwana przez Panie z Gminy Leśna, impreza pełna atrakcji, zajęć sportowych, prelekcji i warsztatów. Tegoroczne Laydy’s Weekend odbyło się w dniach 10-11 marca a hasło nadrzędne tegorocznej edycji wydarzenia brzmiało „Kobieta w roli głównej.”

Pomysłodawczyniami tego wspaniałego, naszpikowanego emocjami wydarzenia są Aktywne Lejdis z Leśnej w osobach  Moniki Borkowskiej, Karoliny Stefańskiej i Moniki Perz. Do organizacji przedsięwzięcia aktywnie włączył się Urząd Miejski w Leśnej oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Leśnej. Wspólnymi siłami, jak co roku, udało się zorganizować świetną imprezę, podczas której każda z mieszkanek mogła znaleźć coś dla siebie. W sobotę odbywały się zajęcia warsztatowe oraz sportowe. Panie - po wcześniejszym zapisaniu się i pobraniu karty startowej – mogły skorzystać z warsztatów kulinarnych, prezentacji kosmetycznych, warsztatów miksemediowych, lekcji manicure i zdobienia paznokci, porad wizażystek. Można było również zmierzyć poziom cukru we krwi oraz dokonać pomiaru ciśnienia.

Od godziny 13:00 Panie ruszyły na zajęcia sportowo – rekreacyjne, które odbywały się na siłowni zewnętrznej w Leśnej, obiekcie lekkoatletycznym w Leśnej, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku i sali gimnastycznej Gimnazjum w Leśnej. Liczne grono Pań skorzystało z wachlarza zajęć m.in. biegi, marsze, ćwiczenia na siłowni zewnętrznej, zajęcia jogi, tabaty, piloxing, dance fitness, ćwiczenia kręgosłupa. Wszystkie Panie, które oddały karty startowe z potwierdzonym udziałem w min. dwóch zajęciach otrzymywały wejściówki na niedzielną Galę Kobiet, a ich karty startowe brały udział w losowaniu licznych nagród.

W trakcie całej imprezy towarzyszyła nam wystawa fotografii, której autorką jest Pani Anna Dyrda. Bardzo dziękujemy za to, że po raz kolejny włączyła się Pani do organizacji naszego przedsięwzięcia.

11 marca o godzinie 15:00 rozpoczęła się uroczysta Gala Kobiet w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Na przybyłe Panie w holu Domu Kultury czekała zaaranżowana kawiarenka, a w niej słodki poczęstunek: ciasta, owoce, kawa i herbata. Przepyszne ciasta upiekły Panie Sołtys z Gminy Leśna.

Sala widowiskowa OKiS zapełniła się po brzegi Paniami oczekującymi na występy, które trzymane były przez organizatorów w najgłębszej tajemnicy. Galę jak co roku poprowadzili: Monika Borkowska, Karolina i Piotr Stefańscy oraz Waldemar Kleszcz. Na scenie zaprezentowali się pracownicy Urzędu Miejskiego w Leśnej i Radni Rady Miejskiej w Leśnej, panie z zajęć Monika Fitness, nauczyciele Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Smolniku oraz mieszkańcy Leśnej.  W pierwszej części do łez publiczność uśmiała się podczas przedstawienia kabaretowego pt. „Kobiece fanaberie” w wykonaniu leśniańskich mężczyzn. W kolejnych wejściach prowadzący i aktorzy prezentowali wszystkie role w jakich występują kobiety podczas swojego życia. Była kobieta zakochana, kobieta jako żona, matka, teściowa… Przez cały czas odbywało się losowanie nagród rzeczowych, voucherów, karnetów ufundowanych przez licznych sponsorów- przyjaciół leśniańskich kobiet. Przed zakończeniem odbyło się losowanie nagrody głównej, którą był pobyt w SPA w Hotelu Biały Kamień w Świeradowie Zdroju. Na zakończenie gali leśniańskie małżeństwa zaprezentowały taneczną bitwę płci.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie, dzięki, którym Lady`s weekend obfitował w wiele atrakcyjnych nagród ale również przeżyć.

Przyjaciele kobiet:

Joanna Wickel – Tkaczuk Salon Fryzjerski w Leśnej, Magdalena Dolińska Studio Urody BEAUTY& WELLNESS, Justyna Makutunowicz FPHU MISKO-STAL, Sylwia Milczarek Salon Fryzjersko- Kosmetyczny ATELIE A&S w Leśnej, Danuta Dolińska Solarium w Leśnej, Rehabilitacja „DAN-WIT” w Leśnej, Halina Januszewicz Sprzedaż i Usługi Krawieckie „ Halszka” w Leśnej, Ewa Król Handel Artykułami Wielobranżowymi w Leśnej, Ryszard Supel z Leśnej, Anna Strzeszkowska z Leśnej, Stanisław Leszczyński z Leśnej, Anna Miśkowska Cukiernia Bednarski w Leśnej, Roman Zaborowski Handel Ogólnospożywczy, Rolny, Kwiaty w Leśnej, Ewa Gapska Firma Handlowa Kwiaty- Import-Eksport w Leśnej, Agnieszka Skrzyńska z Leśnej, Agnieszka Stelzer z Leśnej , Anna Stelzer z Leśnej, Agnieszka Bielecka z Leśnej, Pracownicy Łużyckiego Banku Spółdzielczego Oddział w Leśnej, Gabriela Pijanowska, Marta Bednarczyk z Leśnej, Moinika Borkowska, Tomasz Gajewski, Anna Skowron, Sylwia Wojsis- Chromik, Anna Dyrda, Beata Sareło- Janiak, Weronika Kołodziejczyk Studio Urody VERA w Leśnej, Dagmara Kozakiewicz Firma Handlowa „DAGA” w Smolniku, Alina Richter NZOZ „SANITAS” w Leśnej, Fitness Studio „Magda” Magdalena Brzeska, Sklep Rowerowy w Lubaniu Bartolewski Paweł, Witold Dziekam Rehabilitacja „DAN- WIT” Salon Fryzjerski w Lubaniu „Prestiż”, Marzena Sikorska Sołtys wsi Miłoszów, Walter Straszak Sołtys wsi Smolnik, Bogusława Pulikowska Sołtys wsi Zacisze, Małgorzata Borysiewicz Sołtys wsi Złotniki Lubańskie, Bronislawa Kędzia Sołtys wsi Grabiszyce, Bronisław Jednacz Sołtys wsi Stankowice.

 

Czytany 935 razy