czwartek, 21 grudzień 2017 10:10

Zapraszamy na wystawę i podumowanie projektu "Sportowcy też czytają"

Podsumowanie projektu „Sportowcy też czytają”

 

Projekt Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej pn. „Sportowcy też czytają” realizowany był w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniach 01.10.2017 r.- 22.12.2017 r. Budżet całego zadania wyniósł
12999,74 zł, z czego 9995,97 zł zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Na projekt składał się m.in. cykl spotkań z czytającymi sportowcami, sesja fotograficzna „zaczytanych zabieganych”, stworzenie strefy czytelniczej z półką do bookcrossingu. Pierwsze spotkanie zaczytanych sportowców ze społecznością lokalną, podczas którego prezentowali oni swoje ulubione lektury, tłumaczyli że samodoskonalenie to nie tylko trening ciała ale i umysłu, odbyło się 31.10.2017 r.  Drugie spotkanie Zabieganych z lokalną społecznością odbyło się 28.11.2017r. Relacja z tych wydarzeń ukazała się na stronach internetowych oraz na portalach społecznościowych OKiS, Biblioteki Publicznej w Leśnej oraz Zabieganych oraz w lokalnym miesięczniku "Panorama Leśnej". W ramach realizacji projektu zakupione zostały fotele-bujaki, system wystawienniczy, pozycje książkowe oraz półki bookcrossingowe, które stanowią elementy mobilnej strefy czytelniczej, która w chwili obecnej znalazła swoje miejsce w Bibliotece Publicznej w Leśnej oraz w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. W przyszłości planowane jest przenoszenie strefy czytelniczej w plener, o czym informować będziemy na naszych stronach internetowych. W dniu 20.12.2017 r. miało miejsce kolejne wydarzenie- sesja fotograficzna zaczytanych zabieganych. Zakupione podczas realizacji projektu koszulki techniczne z logotypami projektu stanowiły nieodzowny jej element. Sesja prezentuje czytających sportowców w trakcie biegania, zaczytanych zabieganych w stworzonej w ramach projektu strefie czytelniczej, przejętych lekturą, rozwijających swoją pasję i doskonalących nie tylko ciało ale i umysł. Fotografie pełne pasji oraz zamiłowania do sportu i książek zostały zaprezentowane na wystawie w Ośrodku Kultury i Sportu w Leśnej. Wystawa ma charakter czasowy. Otwarta została dnia 22.12.2017 r.
i prezentowana jest do dzisiaj.

Przeprowadzone w ramach zadania akcje i spotkania umożliwiły realizację celu głównego jakim była popularyzacja czytelnictwa wśród społeczności miasta i gminy Leśna. Sportowcy  udowodnili, że samodoskonalenie to nie tylko trening ciała ale również intelektu, że czytanie to metoda samorozwoju, spełniania wolnego czasu, oraz że czytanie jest na topie.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

logo

poprawiony-sportowcy

Czytany 782 razy