piątek, 03 listopad 2017 12:03

Sportowcy też czytają- pierwsze spotkanie

Sportowcy też czytają

Projekt Ośrodka Kultury i Sportu w Leśnej pn. „Sportowcy też czytają” realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał akceptację  Ministra Kultury i dofinansowanie w wysokości
10.000,00 zł. Wartość całego projektu to 12 700,00 zł.

Dzięki realizacji zadania chcemy popularyzować czytelnictwo i  kształtować wśród mieszkańców czytelnicze zachowania głównie przez cykl spotkań z czytającymi sportowcami - członkami stowarzyszenia „Zabiegani z Leśnej”. Ponadto w ramach realizacji projektu zakupione zostaną m.in. nowości wydawnicze do Biblioteki w Leśnej, mobilny system wystawienniczy oraz półka bookcrossingowa.

W ramach zadania w dniu 31.10.2017 r. odbyło się już pierwsze z cyklu spotkanie ze sportowcami, na którym w niezwykle miłej atmosferze sportowo-literackiej Zabiegani opowiadali o swoich ulubionych publikacjach. Jak się okazało były to lektury o tematyce nie tylko sportowej. Podczas spotkania sportowcy opowiadali nie tylko o książkach, ale również szczerze zachęcali przybyłych gości do czytania. Już wkrótce kolejne spotkanie - szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.okislesna.pl oraz na OKiSowym facebooku. Zapraszam i zachęcamy!

 

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Sportowczy-te-czytaj1
Sportowczy-te-czytaj2

Czytany 520 razy