poniedziałek, 11 grudzień 2017 14:26

Sportowcy też czytają- kolejne spotkanie

Drugie spotkanie „Zaczytanych Zabieganych”

Biblioteka Publiczna w Leśnej jako miejsce otwarte na działania i pomysły 28.11.2017 r.  już po raz drugi gościła członków Stowarzyszenia „Zabiegani z Leśnej” w ramach realizacji projektu „Sportowcy też czytają”.

Warto podkreślić, że projekt, realizowany przez Ośrodek Kultury i Sportu we współpracy ze stowarzyszeniem, otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Właśnie dzięki temu, podczas minionego spotkania uczestnicy mogli nie tylko wymieniać się doświadczeniami czytelniczymi, ale także napawać się zapachem świeżo drukowanych książek, szelestem nowych kartek, blaskiem okładek, a przede wszystkim szerokim wyborem znakomitych tytułów publikacji zakupionych w ramach zadania.

Lista książek była długa, mimo że to zaledwie pierwsza część zamówienia. Wśród nowości, które wypełnią biblioteczne regały, znalazły się opowieści o sportowcach, poradniki dotyczące treningów i zdrowego stylu życia, reportaże z wypraw górskich, jak również literatura piękna, eseje, biografie. Rozmaitość tytułów wynika z szerokich zainteresowań uczestników projektu, które przekładają się na interesujące rozmowy o bieganiu i czytaniu, o samorealizacji i pokonywaniu ograniczeń, o różnicy między „chcę a robię”, wreszcie o pasji, która nadaje smak naszemu życiu.

Wszystkich, którzy są zainteresowani nowościami oraz chcą wymienić się refleksją po lekturze, oraz tych, którzy lubią być wśród książek i ludzi zapraszamy na kolejne spotkanie z „Zabieganymi” w bibliotece (terminy wkrótce na FB).

Artyku-361-grudzie

 

 

Czytany 913 razy